Algorytm Panda

Algorytm Panda został wprowadzony w Polsce w 2011 roku, w sierpniu. Z komunikatów Google wynikało, iż algorytm ten ma za zadanie zwiększyć widoczność stron internetowych, które mają dobrą treść, mają wysoką jakość. Witryny wysokiej jakości to te, na których użytkownicy mogą znaleźć użyteczne dla siebie informacje.

Study case

Portal podróżniczy A – portal publikował lakoniczne treści, które czasem liczyły nawet tylko kilkadziesiąt słów, nacisk kładziony był przede wszystkim na ilość podstron i przede wszystkim na klikalność reklam.

Portal podróżniczy B – serwis publikował długie prezentacje wycieczek i recenzji hoteli, czy miejsc turystycznych, jednak cała treść była skopiowana z innych portali podróżniczych, znaczenie miała jedynie liczba wyświetleń, a nie jakość

Portal podróżniczy C – portal uzupełniany był, własną autorską treścią, twórcy stawiali na oryginalny content, a także na własne zdjęcie. Co prawda treść pojawiała się rzadziej, ale miała lepszą jakość

Zanim Algorytm Panda wszedł w życie, portale podróżnicze A i B mogły bez problemu prześcignąć portal C w wynikach wyszukiwania. Jednak kiedy Google wprowadził Pandę, serwisy A i B szybko wypadły z wyników, natomiast serwis C wspiął się w górę, ponieważ posiadał dobrą treść, wartościową dla użytkowników.